Paint.Net - Edycja fotografii i grafiki cyfrowej

Rozszerzenia, wtyczki

Wtyczka pozwala na import i zapis przez Paint.Net-a plików z rozszerzeniem .psd - standardowych plików Adobe Photoshop-a.
Bardzo cena i godna uwagi wtyczka.

Rozszerzeniu jest graficzną nakładką na program OptiPNG i pozwala, w wielu wypadkach, na znaczącą redukcje rozmiarów plików PNG, bez utraty jakości.
Dla przykładu, wszystkie grafiki PNG, użyte w tym serwisie, zostały dodatkowo skompresowane za jego pomocą, z bardzo dobrym efektem.

Wtyczka „Conditional Hue / Saturation...” pozwala na zawansowaną edycję kolorów poprzez selekcję dowolnego ich zakresu, a następnie modyfikację ich barwy, nasycenia lub światła.
Dzięki temu można uzyskać niezwykłe efekty w edycji zdjęć czy obrazów, niedostępne przy użyciu standardowych narzędzi kolorów.

Wtyczka pozwala na wykonywanie lustrzanych odbić fotografii i rysunków wg. wybranej osi.

Wtyczka jest narzędziem do rysowania wielokątów, gwiazd, gwiazdeczek i wielu innych figur będących wariacją modyfikowalnych na formatce wtyczki parametrów (wielkości figury, ilości wierzchołków, grubości kreski, "głębi gwiazdy")
Niżej przykłady figur narysowanych za pomocą tej wtyczki.

Sześciokąt Ośmiokąt


Pozostałe rozszerzenia i wtyczki

Dla Paint.Net-a opracowano dotychczas setki (niemal 400!) najróżniejszych rozszerzeń i wtyczek zwiększających jego funkcjonalność.
Do czasu opracowania ich szczegółowych opisów, z informacjami na ich temat można się zapoznać w poświęconym im dziale oficjalnego (angielskojęzycznego) forum Paint.Net-a » lub (także po angielsku) z wygodniejszym w przeszukiwaniu zestawieniem powstałych dotychczas rozszerzeń » .